Bahenní lázně pod širým nebem 2020

Pobytový zájezd - SABUNIKE (Chorvatsko) s procedurou léčivým bahnem a  cvičením

     Z důvodu karantény zrušeno

Termíny a ceny (bez dopravy a bez pobytové taxy):

12. 6. - 28. 6. 2020  za 5.100 Kč/osoba/14 nocí

12. 6. - 21. 6. 2020  za 2.550 Kč/osoba/7 nocí

19. 6. - 28. 6. 2020  za 2.550 Kč/osoba/7 nocí

(změna ceny při změně kurzu €/Kč vyhrazena)

Další možné termíny jsou v září a v říjnu 2020, avšak bez doprovodu na bahna a bez cvičení. K dispozici jsou celostní masáže v ceně od 300 Kč /30min. a celostní celková masáž za 900 Kč /150min.

             Pobyt je zajištěn ve čtyř až šesti lůžkových apartmánech pro oba uvedené termíny. Děti do tří let bez nároku na lůžko mají ubytování zdarma.

            Sabunike leží u Ninského zálivu nedaleko krajského města Zadaru, od severu chráněno pohořím Velebit. Z Brna je silniční (dálniční) vzdálenost přibližně 850 km. Letovisko Sabunike  je součástí městečka Privlaka. Název letoviska Sabunike pochází ze staroitalského slova sabun, což znamená písek (dříve těžba písku, dnes hlavně soli v nedalekém Ninu). Procházkou podél pláže můžete navštívit historické městečko Nin, kde sídlili první chorvatští biskupové a měl zde svou rezidenci i chorvatský král Petr Krešimír I.

            V Sabunike je písčito-oblázková pláž a moře zde pozvolna klesá. Lokalita je vhodná i pro rodiny s dětmi i seniory. Nedaleko od hlavní pláže v malém zálivu je skrytá příjemná nudistická pláž, na druhé straně směrem k Ninu je rozsáhlá mělká teplá laguna s vyšší koncentrací solí než v moři. Na jejích okrajích je léčivé bahno s vysokým obsahem přírodních minerálních látek k regeneraci lidského organizmu. Naleziště léčivého bahna je pořád volně přístupné a je doporučováno k léčení ekzémů, lupenky, kloubních onemocnění a poúrazových stavů.

 Cena zahrnuje:

 • ubytováni cca 500 m od písčité pláže v privátních apartmánech. Apartmány mají dvě nebo tři oddělené ložnice. Sociální zařízení a vybavená kuchyň s jídelním koutem jsou společné pro celý apartmán. Nástup do AP nejdřív ve 12 hod., odchod z AP v 10 hod. (Pokud je možnost, vždy domlouvám příznivější nástup a odchod z AP)
 • výdaje na zajištění zájezdu
 • seznámení se s reflexními zónami na těle
 • 1 x cvičení s procedurou s léčivým mořským bahnem

 Cena nezahrnuje:

 • pojištění léčebných výloh
 • storno zájezdu
 • pobytovou taxu cca 1,50 € / osoba nad 18 let / noc (mládež 12 - 18 let platí polovinu, děti do 12 let taxu neplatí)
 • stravování: Mimo návštěvy místních restaurací je samozřejmě možno vařit i v apartmánech, samoobsluha a tržnice je v místě
 • cvičení „základy sebeobrany“ i pro starší a i pro vás ostatní s profesionálním trenérem. Cena v kalkulaci
 • příplatek za možnost nadstandardního bydlení: po dohodě (např. 2 lůžkový AP - pokud bude ještě k dispozici)
 • za předem dohodnutých podmínek možnost prodloužení pobytu na 3 týdny, případně na jiné termíny červen – září 2020
 • celodenní výlet lodí do přírodní rezervace Kornati, výlet na ostrůvek Zečevo.
 • dopravu: Pro ty, kteří nemají možnost vlastní dopravy, nabízíme dopravu autobusem firmy Jadranexpres (https://www.jadranexpres.cz/) za cenu 2.500,- Kč (jízdenka je zpáteční a cena 2.500 Kč je jednotná pro všechna dále uvedená odjezdová místa, odjezd z ČR je vždy v pátek, odjezd domů ze Sabunike v sobotu večer. Jedná se o pravidelnou autobusovou linku, která se volně obsazuje, a cestující přistupují po dohodě: z Prahy 13:30, Střechov (D1) 14:15, Humpolec 14:45, Jihlava (D1) 15:0, Velké Meziříčí 15:30, Brno 16:30, Břeclav 18:00, Bratislava 18:45. Příjezd do Sabunike cca 5:30. Čas příjezdu je závislý na dopravní situaci.

 Podmínky objednávky – záloha 30 % za ubytování + 100 % ceny za případnou autobusovou dopravu.

 Zaplacením zálohy na zájezd souhlasíte se sjednanými, výše uvedenými podmínkami.Zveme Vás takédo našeho spřáteleného penzionu Agrothermal v Bešeňové na Slovensku. Více informací najdete na webových stránkách Agrothermal.